niedziela, 18 stycznia 2015

kuchnia

Jeśli wpadnę na jakiś pomysł, to niech się świat wali, swoje zrobię. Tak, jak pisałam wcześniej postanowiłam troszkę zmienić wnętrze wokół siebie sposobem zrób to sam, wykorzystując przedmioty nagromadzone przez lata. Jeśli chodzi o meble, to żadne zmiany nie wchodzą w grę, gdyż kuchnia nasza jest murowana i musiałabym ją całą skuć i wyrzucić, dlatego zmiany są raczej kosmetyczne, ale wnętrze prezentuje się zuuupełnie inaczej. Namówiłam męża (nie było trudno) i zaczęliśmy od kuchni. Planowałam zrobić zdjęcia przed i po metamorfozie, ale mój małżonek tak się podekscytował, że zaczął malowanie ścian, gdy byłam w pracy i tych zdjęć przed nie zdążyłam zrobić, a potem nie było już sensu, bo przygotowując teren do malowania usunął wszystko co warto było sfotografować. Nie zostało mi zatem nic innego jak opisać jak było i pokazać jak jest teraz.

A więc... Ściana wokół okna była czerwona, a pozostałe białe. W oknie wisiał lambrekin w zielono czerwono beżowe kwiaty plus beżowa zazdroska, do tego zielone roletki. Stół nakryty był obrusem z tej samej tkaniny co lambrekin. Uchwyty mebli były złote, zegar w kolorze czerwieni, lampa kamionkowa w różnych odcieniach brązu i zieleni. Krzesła  były obite zieloną tkaniną. No i oczywiście niektóre sprzęty ustawione były ździebko inaczej.

Co zrobiliśmy? Pomalowaliśmy ściany na kolor bardzo wybielonego ecru, wytapetowaliśmy ściankę za lodówką gazetami, pomalowaliśmy na czarno różne stare sprzęty, które teraz pełnią rolę dekoracyjną, czyli stojak na ręcznik papierowy, korytko dla kwiatów, nawet kufel, w którym chłopaki moje trzymają długopisy, doniczki, ramki, wazonik,a nawet lampę. Przytargałam z czeluści garażu stary świecznik i stojak na wino,stare podkładki i wydrukowałam napis do ramki (wiem, ten motyw jest już we wszystkich wnętrzach, ale to było dla mnie najprostsze). Bez zakupów się nie obyło, ale inwestycja była niewielka. Były to zasłonki (z których powstał też obrus), rolety i zegar. I tyle

Jak wyszło?


Właśnie kończymy korytarzyk i pewnie wkrótce umieszczę zdjęcia tego co wyszło, zwłaszcza, że tym razem udało mi się zrobić zdjęcia"przed":)

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna kuchnia, super, że masz w niej okno :)
  Pozdrawiam serdecznie, http://juliet-monroe.blogspot.com/KLIK :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł z ozdobieniem ściany gazetami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam czy mi wyjdzie, ale okazało się, że to bułka z masłem, osobiście przyklejałam:)

   Usuń
  2. Gratuluję pomysłu, świetnie to wygląda :)

   Usuń
 3. I o to chodzi by być kreatywnym

  OdpowiedzUsuń
 4. Gazetowa tapeta- świetnie to wygląda! I okno ze świecznikiem też bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń